Aktualności

Fundacja ProKarton otrzymuje licencję FSC® dla organizacji non-profit

09.12.2015

Fundacja ProKarton uzyskała licencję globalnej organizacji FSC® (Forest Stewardship Council®) na wykorzystywanie w działalności komunikacyjnej oficjalnych znaków towarowych tej organizacji. Takie licencje są przyznawane organizacjom pożytku publicznego, edukacyjnym i badawczym.


Światowe zasoby leśne są eksploatowane w rosnącym tempie, dlatego konieczne jest odpowiedzialne podejście do pozyskiwania surowca drzewnego, Międzynarodowa organizacja non-profit FSC® w sposób ciągły monitoruje proces pozyskiwania i łańcuch dostaw surowca drzewnego (w tym wykorzystywanego do produkcji materiałów opakowaniowych, takich jak np. kartony do płynnej żywności). FSC® prowadzi globalny system przyznawania certyfikatów i licencji tym firmom, które pozyskują surowiec drzewny z legalnych i odpowiedzialnie zarządzanych źródeł. Dzięki specjalnemu oznaczeniu FSC®, konsumenci mogą świadomie wybierać produkty i opakowania, co do których mają pewność, że do ich wyprodukowania użyto surowca pochodzącego z odpowiedzialnie zarządzanych upraw leśnych.

Licencja (standard FSC-STD-50-002) uzyskana przez Fundację ProKarton w październiku br. pozwala na oficjalne wykorzystywanie znaków towarowych FSC® w materiałach edukacyjnych mających na celu promowanie odpowiedzialnego pozyskiwania surowców i zarządzania  gospodarką leśną. 

Podziel się:

Strona prokarton.pl , tak jak większość stron w sieci, używa plików cookies tzw. ciasteczek.. Więcej informacji Ok, rozumiem