Aktualności

Pan Karton przemaszerował w świątecznej paradzie razem ze 120 tys. warszawiaków!

08.12.2015

Każda okazja jest dobra, aby promować właściwe nawyki ekologiczne! Pan Karton, maskotka Fundacji ProKarton, wziął udział Wielkiej Iluminacji Warszawy, zorganizowanej przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawa i Stołeczną Estradę.


W  sobotę, 5 grudnia 2015 odbyła się doroczna iluminacja, podczas której Warszawa została skąpana w blasku tysięcy światełek i bożonarodzeniowych dekoracji. Uroczystość rozpoczęła się na scenie przed Placem Zamkowym, gdzie prezydent Miasta Stołecznego Warszawy zachęcała 120 tysięcy warszawiaków do wspólnego odliczania i dania sygnału do rozświetlenia miasta, a przybyły z Laponii Święty Mikołaj mógł złożyć wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia. 

Gdy 20-metrowa choinka rozbłysła na Starym Mieście, Traktem Królewskim (od Placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat aż do ulicy Chmielnej) przeszła uroczysta parada. Świątecznemu orszakowi przewodził Święty Mikołaj wraz w władzami miejskimi. W karocach towarzyszyły im elfy, skrzaty oraz śpiewacy Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. 

Pan Karton – maskotka Fundacji ProKarton – dumnie kroczył w świątecznej paradzie razem z innymi, popularnymi miejskimi maskotkami. Pan Karton pozdrawiał warszawiaków, składał im gwiazdkowe życzenia i zachęcał do przystąpienia do Klubu Zielonej Ręki rozdając stosowne naklejki. Przypominał również, by podczas świątecznych przygotowywań pamiętać o segregacji odpadów opakowaniowych, przede wszystkim kartonów do płynnej żywności.

Pan Karton był prawdziwą gwiazdą Wielkiej Iluminacji! Jeszcze przez kilkadziesiąt minut po zakończeniu parady pozował do zdjęć z mieszkańcami Warszawy, turystami (także zagranicznymi) i przybijał „piątki” z najmłodszymi uczestnikami wydarzenia. Cieszy fakt, iż wielu warszawiaków rozpoznało Pana Kartona z poprzednich imprez, w których udział brała Fundacja ProKarton.

Podziel się:

Strona prokarton.pl , tak jak większość stron w sieci, używa plików cookies tzw. ciasteczek.. Więcej informacji Ok, rozumiem