Aktualności

Wszystkie odpady opakowaniowe powinny być zbierane!

28.07.2017

Już w najbliższy poniedziałek rusza letnia edycja akcji Cycling Recycling, zainicjowanej przez ekologa i popularyzatora turystyki rowerowej Dominika Dobrowolskiego, której partnerem jest Fundacja ProKarton. Wyprawa to cykl edukacyjnych akcji recyklingowych, w 11 miastach nad polskim morzem, w ramach których budowana jest świadomość nt. selektywnej zbiórki oraz recyklingu. Akcje mają także na celu zachęcenie do ochrony Bałtyku przed odpadami, których ilość gwałtownie wzrasta w okresie wakacyjnym.


W ramach akcji w sieciach sklepów Biedronka będzie odbywać się zbiórka elektroodpadów oraz kampania edukacyjna nt. recyklingu i selektywnej zbiórki wszystkich odpadów opakowaniowych. Mieszkańcy nadmorskim miejscowości oraz turyści będą mogli wziąć udział w eko-quizach, dotyczących między innymi wiedzy na temat kartoników do płynnej żywności. Edukatorów, w koszulkach Fundacji, można szukać przy fladze opatrzonej hasłem „Segreguj kartony do płynnej żywności. Selektywna zbiórka wszystkich opakowań”, które promuje szerszą ideę „Nie ma śmieci, są surowce”.

Więcej szczegółów na temat wydarzenia na stronie: www.cycling-recycling.eu

Podziel się:

Strona prokarton.pl , tak jak większość stron w sieci, używa plików cookies tzw. ciasteczek.. Więcej informacji Ok, rozumiem