Aktualności

Podsumowanie - Zielona Szkoła Pana Kartona

06.03.2018

Pierwsza, pilotażowa edycja ogólnopolskiego programu „Zielona Szkoła Pana Kartona” stworzonego specjalnie dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych, właśnie dobiegła końca. Fundacja ProKarton w październiku 2017 roku, stworzyła ogólnopolski program edukacyjny, dedykowany uczniom drugich oraz trzecich klas szkół podstawowych. Pragnąc szerzyć wśród najmłodszych odbiorców świadomość w zakresie segregacji odpadów i recyklingu oraz pogłębiać ich wiedzę na temat środowiska naturalnego, Fundacja rozpoczęła współpracę z nauczycielami, dla których stworzyła dedykowane, łatwe do przyswojenia dla uczniów, lekcje.


"Zielona Szkoła Pana Kartona" spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony placówek dydaktyczno-wychowawczych – w tegorocznej edycji, która trwała od października 2017 r. do lutego 2018 r. wzięło udział 850 uczniów z 11 szkół podstawowych na terenie całej Polski. Wszystkie szkoły, które były zaangażowane w program, przekazywały najmłodszym uczniom najważniejsze założenia i idee promowane przez Fundację ProKarton. Dzieciom starano się przekazać w  lekki i przejrzysty sposób informacje odnośnie obowiązku selektywnej zbiórki wszystkich odpadów opakowaniowych oraz ich recyklingu. Poprzez odpowiednio merytorycznie skonstruowane zajęcia, materiały dydaktyczne dopasowane do wieku oraz zainteresowań uczniów, nauczyciele budowali wśród najmłodszych nawyki, które będą im towarzyszyć w dorosłym życiu.

Aby pomóc szkołom w prawidłowym przeprowadzeniu lekcji, Fundacja ProKarton stworzyła dla nich lekcję pokazową, stanowiącą wzór zajęć na temat świadomości ekologicznej oraz wysłała do każdej ze szkół niezbędne do nauki materiały. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy głodni ekologicznej wiedzy otrzymali gadżety związane z tematyką lekcji, a każda klasa biorąca udział w programie otrzymała specjalny dyplom, potwierdzający uczestnictwo w programie.

W związku z dużym zainteresowaniem programem pilotażowym "Zielona Szkoła Pana Kartona", Fundacja ProKarton przygotowała drugą edycję programu, która rozpocznie się w marcu tego roku. Weźmie w niej udział  około 1100 uczniów uczęszczających do 31 szkół w całym kraju.

Część metodyczna lekcji została przygotowana we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia.
Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie Fundacji ProKarton: http://prokarton.org/zielona-szkola/

Podziel się:

Strona prokarton.pl , tak jak większość stron w sieci, używa plików cookies tzw. ciasteczek.. Więcej informacji Ok, rozumiem