Aktualności

ProKarton i akcja Cycling Recycling na mecie!

31.08.2017

Fundacja ProKarton przez dwa tygodnie partnerowała nadmorskiej, edukacyjnej wyprawie rowerowej Cycling Recycling, która zakończyła się w ubiegłym tygodniu. W ramach akcji Dominik Dobrowolski, ekolog i kolarz, od 31 lipca do 12 sierpnia odwiedził 11 nadmorskich ośrodków turystycznych, w których Polacy spędzają swoje wakacje.


W czasie licznych spotkań z konsumentami prowadził akcje edukacyjne na temat selektywnej zbiorki zużytych opakowań oraz ich recyklingu. W Elblągu Fundacja ProKarton zorganizowała spotkanie dla dzieci z półkolonii, podczas których Dominik opowiedział im jak ważne jest zbieranie wszystkich odpadów opakowaniowych. Po spotkaniu dzieci otrzymały upominki przygotowane przez Fundację.

Akcja była szeroko promowana w mediach lokalnych, jak i ogólnopolskich. Dzięki dziennikarzom o bałtyckiej edycji akcji edukacyjnej Cycling Recycling, o potrzebie rozwoju selektywnej zbiórki, w tym konieczności selektywnej zbiórki kartonów po napojach dowiedziało się minimum 2 mln osób; w liczbie tej byli czytelnicy prasy oraz internauci. Fundacja ProKarton była obecna w sześciu akcjach organizowanych w sąsiedztwie sklepów sieci Biedronka, gdzie przewinęło się łącznie ok. 10 000 konsumentów.

Główny komunikat Fundacji ProKarton „Selektywna zbiórka wszystkich opakowań. Segreguj kartony do płynnej żywności” był dobrze widoczny i przyciągał uwagę odwiedzających, także poprzez fundacyjne koszulki noszone przez animatorów. Akcja promuje szerszą ideę „Nie ma śmieci – są surowce”.

Akcja Cycling Recycling spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród uczestników, którzy zgodnie twierdzili, że edukacja w zakresie zasad selektywnej zbiórki oraz recyklingu jest niezbędna w dzisiejszych czasach oraz powinna być prowadzona już od najmłodszych lat, aby kolejne pokolenia mogły w pełni żyć w zgodzie z naturą :-).

Raport: Podsumowanie akcji Cycling Recycling 2017

Podziel się:

Strona prokarton.pl , tak jak większość stron w sieci, używa plików cookies tzw. ciasteczek.. Więcej informacji Ok, rozumiem