Aktualności

Fundacja ProKarton na Eko Pikniku

15.09.2017

W niedzielę 10 września, na Agrykoli, odbył się ekologiczny, plenerowy Eko Piknik. Na Warszawiaków czekało wiele recyklingowych atrakcji: warsztaty, konkursy, pokazy mody oraz koncerty muzyczne. Na imprezie pojawiła się także Fundacja ProKarton, która razem z Panem Kartonem edukowała mieszkańców Warszawy w zakresie recyklingu kartonów do płynnej żywności.


Z okazji Eko Pikniku Fundacja ProKarton przygotowała stoisko warsztatowo – edukacyjne, gdzie można było sprawdzić jak wygląda proces czerpania papieru z kartoników po mleku i sokach, a także na własne oczy zobaczyć przedmioty powstające podczas takiego procesu – mieszkańcy Warszawy otrzymali specjalne zakładki do książek, powstałe w procesie recyklingu.

Na stoisku Fundacji można było się także porozmawiać z naszym ekspertem na temat głównych priorytetów promowanych przez Fundację, a mianowicie, że wszystkie odpady powinny być zbierane i nie powinny trafiać na składowiska odpadów, ponieważ są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać w procesie recyklingu. Przy okazji rozmowy odwiedzający otrzymywali od Fundacji drobne, recyklingowe upominki: długopisy Eco-line pochodzące z recyklingu frakcji poly-aluminium zawartej w odpadach po kartonach do płynnej żywności, magnesy z wizerunkiem Pana Kartona i hasłem „Kartoniki segregujesz, środowisko ratujesz” oraz opaski z hasłem „I  <3 recycling”.

Na pikniku nie mogło zabraknąć także Pana Kartona, który przechadzając się wśród mieszkańców Warszawy, częstował najmłodszych soczkami i rozdawał magnesy przypominające o konieczności selektywnej zbiórki odpadów oraz chętnie pozował do zdjęć zarówno z najmłodszymi, jak i trochę starszymi spacerowiczami :)

Podziel się:

Strona prokarton.pl , tak jak większość stron w sieci, używa plików cookies tzw. ciasteczek.. Więcej informacji Ok, rozumiem