Aktualności

Fundacja ProKarton wsparła kolejny finał akcji Sprzątania Świata

25.09.2017

W piątek 15.09 na warszawskim brzegu Wisły odbył się pod hasłem "Nie ma śmieci – są surowce" 24. finał Sprzątania Świata a Fundacja ProKarton po raz 3 była jego partnerem. W tym roku w ramach finału uczniowie, Warszawiacy, partnerzy wydarzenia i artyści posprzątali nadwiślańską plażę w okolicach Wybrzeża Helskiego.


Finał Sprzątania Świata, mimo wietrznej pogody, jak co roku przyciągnął dużo sympatyków– w akcji wzięło udział ponad 200 wolontariuszy, zarówno dzieci z warszawskich szkół, jaki i starszych mieszkańców stolicy, którzy wspólnie sprzątali plażę przy moście Śląsko-Dąbrowskim. Na nadbrzeżu rozstawiono pojemniki do selektywnej zbiórki, a obok stanął punkt odbioru elektroodpadów. Uczestnicy zaopatrzeni w rękawice i worki na śmieci, przez dwie godziny z zapałem sprzątali okoliczne tereny.

Na wydarzeniu pojawili się wszyscy partnerzy sprzątania, w tym Jan Jasiński, prezes Fundacji ProKarton, Marszałek Województwa Mazowieckiego, a także przedstawiciele ambasad: Argentyny, Armenii, Australii, Bangladeszu, Chin, Danii, Finlandii, Francji, Indii, Indonezji, Norwegii, Nowej Zelandii, Serbii, Szwecji, Tajlandii, Turcji, Ukrainy, USA oraz Węgier. Wszyscy poprzez swoje uczestnictwo aktywnie promowali hasło tegorocznego Sprzątania Świata "Nie ma śmieci – są surowce".

„Hasło to przypomina nam, że żaden odpad wyrzucany przez nas do kosza nie powinien trafiać na wysypisko, Przeciwnie, powinien być poddawany procesowi recyklingu, dzięki któremu jesteśmy w stanie odzyskać wiele cennych surowców i ponownie je wykorzystać, np. celulozę ze zużytych kartonów po mleku i sokach wykorzystuje się do produkcji papierowych ręczników, czy pudełek tekturowych Tego wymaga od nas dbałość o środowisko naturalne, ale także podejście praktyczne – coś co ma wartość, nie powinno być traktowane jako śmieć – tłumaczył Jan Jasiński z Fundacji ProKarton.

Fundacja ProKarton pojawiła się także na wydarzeniu Clean Up The World w Gdańsku, w sieci sklepów Auchan. We współpracy z ekologiem, Dominikiem Dobrowolskim ponownie promowaliśmy kluczowy komunikat Fundacji "Segreguj kartony do płynnej żywności. Selektywna zbiórka wszystkich opakowań".

Podziel się:

Strona prokarton.pl , tak jak większość stron w sieci, używa plików cookies tzw. ciasteczek.. Więcej informacji Ok, rozumiem