O Fundacji

Zasady

Fundacja kieruje się w swoich działaniach następującymi zasadami:

  • Opakowania kartonowe do płynnej żywności stanowią nowoczesne rozwiązanie dla bezpiecznego i efektywnego dostarczania płynnej żywności od producenta do konsumenta.
  • Opakowanie kartonowe jest zaawansowane pod względem zastosowanych rozwiązań ekologicznych, które minimalizują negatywny wpływ na środowisko w całym łańcuchu jego życia.
  • Proces zagospodarowywania odpadów po kartonach do płynnej żywności (od selektywnej zbiórki po ich recykling) powinien podlegać tym samym regułom, jak ma to miejsce w przypadku innych opakowań. Sprzeciwiamy się wszystkim formom dyskryminacji opakowań kartonowych w zakresie uregulowań prawnych.
  • Odpowiedzialność za budowę systemu zagospodarowywania odpadów po kartonach do płynnej żywności spoczywa na wszystkich uczestnikach ”łańcucha opakowaniowego”, w tym na: przemyśle, handlu,  władzach samorządowych, firmach komunalnych i recyklingowych oraz konsumentach.
  • Porozumienia dobrowolne zawierane przez przemysł są optymalnym, w polskich warunkach, rozwiązaniem dla zagospodarowywania odpadów pokonsumpcyjnych po kartonach do płynnej żywności.

Strona prokarton.pl , tak jak większość stron w sieci, używa plików cookies tzw. ciasteczek.. Więcej informacji Ok, rozumiem