O kartonie

Budowa

Kartony do mleka i soków zbudowane są z papieru i polietylenu. W swojej wersji aseptycznej posiadają dodatkowo barierę w postaci cienkiej warstwy aluminium.

Papier

Jest produkowany z surowca odnawialnego - drewna, które stanowi od 70-85 proc. masy kartonów. Surowiec wykorzystywany w produkcji materiału opakowaniowego  charakteryzuje się długim włóknem, dzięki czemu karton jest bardzo wytrzymały. Wykorzystywana celuloza pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych i certyfikowanych (FSC) lasów - w miejsce każdego ściętego drzewa sadzi się nowe sadzonki.

Polietylen

Do produkcji kartonów wykorzystywany jest polietylen o niskiej gęstości, czyli LDPE. Jego cienka warstwa zapewnia doskonałą barierę chroniącą żywność przed wilgocią i mikroorganizmami.

Aluminium

Folia aluminiowa stosowana w opakowaniach do płynnej żywności jest cieńsza od ludzkiego włosa, jej grubość to tylko 0,0065 mm! To znaczy, że jest możliwie najcieńszą warstwą, jaka skutecznie chroni produkt przed szkodliwym działaniem światła i tlenu. Jednocześnie pozwala na przechowywanie żywności bez konieczności chłodzenia. Waga aluminium zawartego w jednym opakowaniu jednolitrowym nie przekracza 1,5 g. To kilkakrotnie mniej niż ilość aluminium stosowana do produkcji kapsli bądź wieczek do kubeczków.

Strona prokarton.pl , tak jak większość stron w sieci, używa plików cookies tzw. ciasteczek.. Więcej informacji Ok, rozumiem