O kartonie

Klub Zielonej Ręki

Klub Zielonej Ręki to przyjazna środowisku inicjatywa, której celem jest promowanie wśród Polaków ekologicznych nawyków. Akcję zainaugurowaliśmy 22 kwietnia br., czyli w Dzień Ziemi. Członkiem klubu może zostać każdy, kto wcieli w życie trzy proste zasady:

  • Segreguję odpady – segregacja odpadów „u źródła”, czyli już w naszych domach jest bardzo ważna, ponieważ im więcej zużytych opakowań uda się zebrać w ten sposób, tym łatwiej będzie przeprowadzić później ich recykling.
  • Odpady opakowaniowe wyrzucam do odpowiednich pojemników na selektywną zbiórkę – warto zadbać u siebie w domu o osobne pojemniki, przynajmniej na: odpady suche, które nadają się do recyklingu oraz odpady mokre zmieszane. Właściwie posegregowane i zgniecione odpady opakowaniowe należy wrzucać do odpowiednio oznakowanych pojemników, bądź worków, w zależności od tego jaki sposób zbierania funkcjonuje w naszym miejscu zamieszkania.
  • Wybieram opakowania z surowców odnawialnych – to od nas zależy, czy wybierzemy produkt w opakowaniu wykonanym z surowca odnawialnego. Przykładowo kartony do mleka i soków w przeważającej mierze zbudowane są z papieru pochodzącego z celulozy (70-85 proc. składu), czyli surowca, który jest w pełni odnawialny i który przy zachowaniu odpowiedzialnej polityki leśnej nigdy się nie wyczerpie.


Każdy nowy członek Klubu Zielonej Ręki otrzymuje od Pana Kartona – maskotki Fundacji ProKarton, na znak członkostwa naklejkę – zielony odcisk dłoni.

Dodatkowe materiały o kampanii

  • Informacja prasowaDzień Ziemi, 22.04.2015 r. – inauguracja Klubu Zielonej Ręki z Panem Kartonem
  • Informacja prasowaEko-majówka, 16.05.2015 r. – Pan Karton zaprasza warszawiaków do klubu
  • Aktualność„Warszawa Dzieciom”, 31.05.2015 r. – Pan Karton zaprasza do klubu najmłodszych

 

 

Strona prokarton.pl , tak jak większość stron w sieci, używa plików cookies tzw. ciasteczek.. Więcej informacji Ok, rozumiem