O kartonie

Surowiec odnawialny

Kartony do mleka i soków w przeważającej części są zbudowane z włókien celulozowych, czyli z papieru - stanowi on od 70-85 proc. masy w zależności od ich rodzaju, zastosowania i pojemności. Odpowiedzialne zarządzanie gospodarką leśną sprawia, że drewno wykorzystywane w procesie produkcji papieru jest surowcem w pełni odnawialnym, a także niewyczerpywalnym. Właśnie dlatego mówimy, że kartoniki do płynnej żywności są odnawialne z natury!

  • Certyfikat FSC® - aby mieć pewność, że papier do produkcji kartoników pochodzi z odpowiednio zarządzanych lasów, przeprowadzane są niezależne audyty zewnętrzne. Certyfikatem, który daje gwarancję pochodzenia surowca jest certyfikat FSC (Forest Stewardship Council® - Rada ds. Odpowiedzialnego Zarządzania Zasobami Leśnymi). Uzyskanie przez producenta kartonów certyfikatu FSC jest gwarancją, że drewno, z którego produkuje się masę celulozową, pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych upraw leśnych.
  • Odpowiedzialna gospodarka leśna - każde drzewo ścięte do produkcji papieru zastępowane jest kolejnymi nasadzeniami, co gwarantuje niewyczerpalność surowca. To właśnie dzięki temu także przyszłe pokolenia będą mogły dalej czerpać ze źródeł, które oferuje natura. Konsekwentnie prowadzona proekologiczna polityka leśna powoduje, że przyrost lasów w rejonach pozyskiwania surowca drzewnego w Europie jest znacznie wyższy niż ich zużycie. Z jednego ściętego drzewa uzyskuje się ilość masy celulozowej, potrzebnej do wyprodukowania 12 000 opakowań jednolitrowych. Jest to liczba odpowiadająca spożyciu jednego litra mleka lub soku dziennie przez statystyczną rodzinę w ciągu 30 lat.