O recyklingu

Gospodarka o obiegu zamkniętym

Gospodarka o obiegu zamkniętym

Fundacja ProKarton została partnerem kampanii „Prostopadłościenni w formie, cyrkularni w treści” promującej odnawialność surowców i recykling kartonów do płynnej żywności w Europie.

Kampania została zainicjowana w październiku 2019 przez ogólnoeuropejską organizację ACE (The Alliance for Beverage Cartons and the Environment). Wstępem do kampanii było ogłoszenie poziomu recyklingu kartonów do płynnej żywności w Europie w 2018 roku, który wyniósł 49 proc. Oznacza to niewielki, ale stabilny wzrost, który dzięki wspólnym wysiłkom firm stowarzyszonych z ACE ma stać się jeszcze większy. Niektóre kraje Unii Europejskiej osiągnęły 70-proc. poziom recyklingu, w Polsce (wg. informacji branżowych) poziom ten przekroczył 30 proc.

Działania na rzecz zwiększania poziomu recyklingu kartonów do płynnej żywności są jednym z głównych priorytetów Fundacji ProKarton. Kartoniki wytworzone są w przeważającej mierze z surowca odnawialnego i poddają się recyklingowi. Odgrywają ważną rolę w niskoemisyjnej gospodarce o obiegu zamkniętym.

Celem kampanii jest podniesienie społecznej świadomości ekologicznej, która bezpośrednio przekłada się na wzrost poziomu selektywnej zbiórki, a w rezultacie na wzrost stopy recyklingu kartonów do płynnej żywności.


Do pobrania

Strona prokarton.pl , tak jak większość stron w sieci, używa plików cookies tzw. ciasteczek.. Więcej informacji Ok, rozumiem