Jak ROP i PPWR zmienią realia rynku współczesnych opakowań na żywność (i nie tylko)? Na te pytanie starali się odpowiedzieć eksperci, a wśród nich także Lukasz Sosnowski z Fundacji ProKarton, podczas dwóch dni Forum Managerskiego i Warsztatów Pack4Future, zorganizowanych przez wydawnictwo FoodFakty w Łodzi.
Fundacja ProKarton była partnerem debaty „Perspektywa regulacyjna ROP w branży spożywczej”, której uczestnicy komentowali propozycje w zakresie spodziewanej reformy przepisów o opakowaniach i odpadach opakowaniowych. Przedstawiciele strony biznesowej z niepokojem odnosili się do konstrukcji przepływów finansowych w nowym systemie oraz do idei przeniesienia zarządu nad nim do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.
W debacie wzięli udział: Maciej Białek – Zastępca Dyrektora Departamentu Gospodarki Odpadami, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Łukasz Sosnowski – Prezes Fundacji ProKarton, Andrzej Gantner – Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Generalny PFPŻ ZP, Krzysztof Baczyński – Prezes Zarządu, Związek Pracodawców Przemysłu Opakowań i Produktów w Opakowaniach EKO-PAK, Bartłomiej Morzycki – Dyrektor Generalny ZPPP – Browary Polskie oraz Anna Kozera-Szałkowska – Dyrektor Zarządzająca Fundacji Plastics Europe Polska. Debatę prowadził Aleksander Jakub Paszyński.

Fot. FoodFakty. Na zdjęciu: Łukasz Sosnowski, Fundacja ProKarton

Fot. FoodFakty