Biuro prasowe

Jednym z celów Fundacji ProKarton jest konstruktywny dialog z administracją publiczną, mediami, organizacjami pozarządowymi i opinią publiczną.

Aktywnie i rzetelnie informujemy i edukujemy o kartonach do płynnej żywności – ich produkcji, zastosowaniach oraz recyklingu.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami prasowymi.

Już 92% Polaków segreguje odpady opakowaniowe - badanie SW Research dla Fundacji ProKarton

Zaangażowanie Polaków na rzecz środowiska rośnie – wynika z badania przeprowadzonego we wrześniu 2023 przez firmę badawczą SW Research, na zlecenie Fundacji ProKarton.

Każdy z nas może działać na rzecz środowiska - komentarz eksperta Fundacji ProKarton z okazji Dnia Ziemi

Jak możemy ograniczyć nasz wpływ na planetę? Jednym z najprostszych, a jednocześnie najważniejszych działań, jakie możemy podjąć jako społeczeństwo, jest właściwa selektywna zbiórka odpadów.

Ponad połowa Polaków chce szerokiego systemu kaucyjnego razem z kartonami po płynnej żywności – badanie Kantar Public dla Fundacji ProKarton

Według badania zrealizowanego przez Kantar Public na zlecenie Fundacji ProKarton, aż 67% Polek i Polaków chce wprowadzenie systemu kaucyjnego, a 58% opowiada się za jego szerokim zakresem, obejmującym także kartony do płynnej żywności.

Polacy z roku na rok coraz bardziej proekologiczni - już 79% segreguje odpady - badanie Kantar Public dla Fundacji ProKarton 2022

Wyniki badania społecznego Fundacji ProKarton pokazują zaangażowanie Polaków w ochronę środowiska - już 79% segreguje odpady opakowaniowe.

Fundacja ProKarton przygotowała oznaczenia ułatwiające segregację kartonów do płynnej żywności

Aby ułatwić konsumentom poprawną segregację odpadów, Fundacja ProKarton przygotowała projekt oznaczeń na opakowania kartonowe do płynnej żywności.

Sięgnij po przyjazne środowisku rozwiązania już dziś i wybierz karton, naturalnie!

Fundacja ProKarton przedstawia jesienną edycję kampanii edukacyjnej „Karton, naturalnie!”, w której promuje kartony do płynnej żywności oraz ich selektywną zbiórkę.

77% Polaków segreguje odpady opakowaniowe - badanie Kantar dla Fundacji ProKarton 2021

Wyniki cyklicznego badania społecznego, przygotowanego na zlecenie Fundacji ProKarton przez firmę badawczą Kantar, pokazały, że stan środowiska naturalnego nie jest Polakom obojętny. 77% deklaruje, że segreguje odpady opakowaniowe. Co interesujące, odsetek ten nie zmienił się względem roku 2020.

Dekada na rzecz społecznej świadomości ekologicznej – 10-lecie Fundacji ProKarton

14 lipca 2021 to wyjątkowa data w kalendarzu Fundacji ProKarton. Właśnie tego dnia mija 10 lat, od kiedy rozpoczęła ona swoje działania na rzecz promocji selektywnej zbiórki i recyklingu opakowań, ze szczególnym uwzględnieniem kartonów do płynnej żywności.

Stosując przyjazne środowisku opakowania możemy wspierać ochronę zagrożonych ekosystemów - artykuł prezesa Fundacji ProKarton

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Środowiska. Z okazji tegorocznych obchodów zainaugurowana zostanie Dekada ONZ w sprawie Odtwarzania Ekosystemu. Hasło to oznacza działania, które mają pomóc w odbudowie zdegradowanych ekosystemów, a także ochronę tych, które są nadal nienaruszone.

W kierunku gospodarki cyrkularnej: Branża kartonów do płynnej żywności ogłosiła 10-letnią Mapę Drogową, która nakreśla wizję i zobowiązania dotyczące zrównoważonych opakowań kartonowych.

Branża kartonów do płynnej żywności ogłosiła swoją wizję na przyszłość: dostarczać najbardziej zrównoważone opakowania dla wymagającej żywności płynnej.

Jak zmienia się wiedza Polaków na temat segregacji zużytych kartonów do żywności płynnej - badanie Kantar dla Fundacji ProKarton 2020

Cykliczne badanie Fundacji ProKarton, w którym sprawdzony został poziom ekologicznej świadomości Polaków, ich wiedzy o recyklingu i selektywnej zbiórce.

Fundacja ProKarton dołącza do Polish Circular Hotspot

16 czerwca 2020 roku Fundacja ProKarton została członkiem Polish Circular Hotspot – platformy współpracy, której celem jest promowanie i budowanie w Polsce Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

Dzień Ziemi 2020

22 kwietnia obchodzimy światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Fundacja przygotowała infografikę mówiącą o ochronie środowiska, recyklingu i certyfikacji FSC®.

Zmiana na stanowisku prezesa Fundacji ProKarton

2 marca 2020 roku funkcję prezesa Fundacji ProKarton objął Łukasz Sosnowski, ekspert w obszarze GOZ - gospodarki o obiegu zamkniętym, konsultant i założyciel firmy doradczej GOZ WORLD. Dotychczasowy prezes – Jan Jasiński, kończy swoją misję w Fundacji.

Wywiad z Łukaszem Sosnowskim, nowym prezesem Fundacji ProKarton

Nowy prezes Fundacji, Łukasz Sosnowski, opowiada o wyzwaniach, przed jakimi stanie rynek opakowaniowy oraz swoich priorytetach i planach na działania Fundacji w najbliższym czasie.

Fundacja ProKarton przyznała wyróżnienia Instalacjom Komunalnym, które wysortowują najwięcej kartonów po mleku i sokach

Fundacja ProKarton przyznała wyróżnienia dla Instalacji Komunalnych, które wybierają największe ilości kartonów po napojach w Polsce.

Coraz więcej regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK) selektywnie zbiera kartonowe opakowania do płynnej żywności

Fundacja ProKarton zleciła badanie, w którym wzięło udział 25 RIPOK-ów z całej Polski. Uzyskano informacje, ile z nich wybiera kartoniki do płynnej żywności (DPŻ), jaki jest najpopularniejszy sposób ich selekcji, dlaczego nie wszystkie instytucje decydują się na ich wysortowywanie oraz jakie są uwagi RIPOK-ów do samego procesu.

Jak zmienia się wiedza Polaków na temat segregacji odpadów opakowaniowych – badanie Fundacji ProKarton i Kantar TNS 2019

Cykliczne badanie Fundacji ProKarton, w którym sprawdzony został poziom ekologicznej świadomości Polaków, ich wiedzy o recyklingu i selektywnej zbiórce.

Jak zmienia się wiedza Polaków na temat segregacji odpadów opakowaniowych – badanie Fundacji ProKarton i Kantar TNS 2018

Cykliczne badanie Fundacji ProKarton, w którym sprawdzany jest poziom ekologicznej świadomości Polaków, ich wiedzy o recyklingu i selektywnej zbiórce.

Przemysł opakowań kartonowych do płynnej żywności tworzy platformę dla zwiększenia poziomu recyklingu w całej Europie

Przemysł dostawców kartonowego materiału opakowaniowego do płynnej żywności z zadowoleniem przyjął decyzję Rady Unii Europejskiej o przyjęciu znowelizowanego pakietu legislacyjnego dotyczącego odpadów. W związku ACE zdecydował się uruchomić w całej Europie specjalną platformę dla koordynowania działań angażujących branżę w rozwój recyklingu opakowań kartonowych po napojach.

Chętnie odpowiemy
na Państwa pytania

Biuro prasowe
Odyseja Public Relations
media@prokarton.org

Aktualności