Wyniki badania społecznego – 97% Polaków deklaruje, że segreguje odpady
Z roku na rok widzimy coraz większe zaangażowanie Polaków w działania na rzecz ograniczenia zużycia zasobów planety. Jak pokazuje
Aktywnie i rzetelnie informujemy i edukujemy o kartonach do płynnej żywności – ich produkcji, zastosowaniach oraz recyklingu.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami prasowymi.
Zaangażowanie Polaków na rzecz środowiska rośnie – wynika z badania przeprowadzonego we wrześniu 2023 przez firmę badawczą SW Research, na zlecenie Fundacji ProKarton.
Jak możemy ograniczyć nasz wpływ na planetę? Jednym z najprostszych, a jednocześnie najważniejszych działań, jakie możemy podjąć jako społeczeństwo, jest właściwa selektywna zbiórka odpadów.
Według badania zrealizowanego przez Kantar Public na zlecenie Fundacji ProKarton, aż 67% Polek i Polaków chce wprowadzenie systemu kaucyjnego, a 58% opowiada się za jego szerokim zakresem, obejmującym także kartony do płynnej żywności.
Wyniki badania społecznego Fundacji ProKarton pokazują zaangażowanie Polaków w ochronę środowiska - już 79% segreguje odpady opakowaniowe.
Aby ułatwić konsumentom poprawną segregację odpadów, Fundacja ProKarton przygotowała projekt oznaczeń na opakowania kartonowe do płynnej żywności.
Fundacja ProKarton przedstawia jesienną edycję kampanii edukacyjnej „Karton, naturalnie!”, w której promuje kartony do płynnej żywności oraz ich selektywną zbiórkę.
Wyniki cyklicznego badania społecznego, przygotowanego na zlecenie Fundacji ProKarton przez firmę badawczą Kantar, pokazały, że stan środowiska naturalnego nie jest Polakom obojętny. 77% deklaruje, że segreguje odpady opakowaniowe. Co interesujące, odsetek ten nie zmienił się względem roku 2020.
14 lipca 2021 to wyjątkowa data w kalendarzu Fundacji ProKarton. Właśnie tego dnia mija 10 lat, od kiedy rozpoczęła ona swoje działania na rzecz promocji selektywnej zbiórki i recyklingu opakowań, ze szczególnym uwzględnieniem kartonów do płynnej żywności.
5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Środowiska. Z okazji tegorocznych obchodów zainaugurowana zostanie Dekada ONZ w sprawie Odtwarzania Ekosystemu. Hasło to oznacza działania, które mają pomóc w odbudowie zdegradowanych ekosystemów, a także ochronę tych, które są nadal nienaruszone.
Branża kartonów do płynnej żywności ogłosiła swoją wizję na przyszłość: dostarczać najbardziej zrównoważone opakowania dla wymagającej żywności płynnej.
Cykliczne badanie Fundacji ProKarton, w którym sprawdzony został poziom ekologicznej świadomości Polaków, ich wiedzy o recyklingu i selektywnej zbiórce.
16 czerwca 2020 roku Fundacja ProKarton została członkiem Polish Circular Hotspot – platformy współpracy, której celem jest promowanie i budowanie w Polsce Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.
22 kwietnia obchodzimy światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Fundacja przygotowała infografikę mówiącą o ochronie środowiska, recyklingu i certyfikacji FSC®.
2 marca 2020 roku funkcję prezesa Fundacji ProKarton objął Łukasz Sosnowski, ekspert w obszarze GOZ - gospodarki o obiegu zamkniętym, konsultant i założyciel firmy doradczej GOZ WORLD. Dotychczasowy prezes – Jan Jasiński, kończy swoją misję w Fundacji.
Nowy prezes Fundacji, Łukasz Sosnowski, opowiada o wyzwaniach, przed jakimi stanie rynek opakowaniowy oraz swoich priorytetach i planach na działania Fundacji w najbliższym czasie.
Fundacja ProKarton przyznała wyróżnienia dla Instalacji Komunalnych, które wybierają największe ilości kartonów po napojach w Polsce.
Fundacja ProKarton zleciła badanie, w którym wzięło udział 25 RIPOK-ów z całej Polski. Uzyskano informacje, ile z nich wybiera kartoniki do płynnej żywności (DPŻ), jaki jest najpopularniejszy sposób ich selekcji, dlaczego nie wszystkie instytucje decydują się na ich wysortowywanie oraz jakie są uwagi RIPOK-ów do samego procesu.
Cykliczne badanie Fundacji ProKarton, w którym sprawdzony został poziom ekologicznej świadomości Polaków, ich wiedzy o recyklingu i selektywnej zbiórce.
Cykliczne badanie Fundacji ProKarton, w którym sprawdzany jest poziom ekologicznej świadomości Polaków, ich wiedzy o recyklingu i selektywnej zbiórce.
Przemysł dostawców kartonowego materiału opakowaniowego do płynnej żywności z zadowoleniem przyjął decyzję Rady Unii Europejskiej o przyjęciu znowelizowanego pakietu legislacyjnego dotyczącego odpadów. W związku ACE zdecydował się uruchomić w całej Europie specjalną platformę dla koordynowania działań angażujących branżę w rozwój recyklingu opakowań kartonowych po napojach.
Z roku na rok widzimy coraz większe zaangażowanie Polaków w działania na rzecz ograniczenia zużycia zasobów planety. Jak pokazuje
Wspólnie z Olą, prowadzącą kanał Ekoalternatywa, przygotowaliśmy wideo, w którym edukujemy na TikToku na temat prawidłowej selektywnej zbiórki kartonów po mleku, sokach i napojach roślinnych.
Z początkiem lipca 2024 roku wejdą w życie nowe przepisy dotyczące przytwierdzonych zakrętek.