Fundacja na Gdańskiej Eko Strefie

Fundacja ProKarton uczestniczyła w słoneczny, sierpniowy weekend 13-14 sierpnia w Gdańskiej Eko Strefie – imprezie, na której wspólnie z innymi wystawcami edukowaliśmy konsumentów, jak należy postępować, aby chronić naszą planetę.

Pokazywaliśmy w jaki sposób nasze codzienne decyzje i zachowania wpływają na środowisko. Zachęcaliśmy do prawidłowego, selektywnego zbierania odpadów. W niecodzienny i ciekawy sposób, podczas warsztatów czerpania papieru, prezentowaliśmy również proces recyklingu kartonów po mleku lub sokach. Dodatkowo na naszym stoisku można było poznać produkty wykonane z poddanych recyklingowi kartonów: papier, który na co dzień wytwarzany jest w papierniach oraz długopisy z frakcji tworzyw sztucznych.

W trakcie rozmów podkreślaliśmy, jak ważna jest prawidłowa segregacja kartonów po płynnej żywności. Przypominaliśmy też, żeby przed wyrzuceniem karton zgnieść, a następnie wrzucić do pojemnika oznaczonego kolorem żółtym, tzn. pojemnika na metal, tworzywa sztuczne oraz odpady wielomateriałowe.

Pojawiliśmy się również na scenie wydarzenia, gdzie wspólnie z dziećmi i rodzicami rozmawialiśmy m.in. o segregacji odpadów. A podczas całego wydarzenia była razem z nami nasza maskotka – Pan Karton, z którym uczyliśmy najmłodszych jak należy dbać o środowisko.