Dzień Ziemi 2020

22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie i zwrócenie uwagi w codziennym życiu na potrzebę troski o otaczającą nas przyrodę.

Na stan środowiska naturalnego, w tym na stan lasów, wpływają nie tylko decyzje rządów czy dużych korporacji, ale również decyzje podejmowane przez konsumentów każdego dnia – w domu, w pracy, na zakupach. Przykładami takich codziennych decyzji są np. wybór produktów w opakowaniach z oznaczeniem FSC® oraz selektywne zbieranie odpadów do odpowiednich pojemników, dzięki czemu odzyskujemy cenne surowce.

Fundacja ProKarton przygotowała we współpracy z FSC® – międzynarodową organizacją  wyznaczającą standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej, materiały w związku z Dniem Ziemi: leśne wideo, które edukuje i pokazuje piękno lasu, infografikę prezentującą dane dotyczące certyfikacji FSC®, selektywnej zbiórki i roli kartonów do płynnej żywności w gospodarce obiegu zamkniętego. Infografikę uzupełnia komentarz prezesa Fundacji – Łukasza Sosnowskiego. Zapraszamy również do przesłuchanie naszej leśnej playlisty na Spotify.