Karton – praktycznie, bezpiecznie, naturalnie! – nowa odsłona kampanii konsumenckiej

5 września br. wystartowała nowa odsłona kampanii promującej kartony do płynnej żywności, przygotowana przez Fundację ProKarton w ramach platformy „Karton, naturalnie!”.

Osią tegorocznej kampanii jest animowany film, przedstawiający różnorodne produkty zapakowane w ten typ opakowań: mleko i napój roślinny, sok, passatę pomidorową, owocową maślankę oraz ser typu feta. To wiele produktów, ale jeden rodzaj opakowań – kartony, które zapewniają wygodne i bezpieczne przechowywanie żywności. Z naszym przekazem chcemy dotrzeć do konsumentów przede wszystkim na platformach Facebook, Instagram oraz YouTube.


W kartony zapakowane są ulubione produkty Polek i Polaków, które towarzyszą nam od rana do wieczora. Zaczynając od poranka, kiedy na śniadanie często jemy owsiankę czy płatki, zalewane mlekiem krowim lub jego roślinnymi odpowiednikami, przez drogę do pracy, czy podczas przerwy, kiedy wypijamy sok, po obiad – makaron z sosem, przygotowanym na bazie passaty pomidorowej i popołudniowe smoothie na bazie maślanki, aż po sałatkę z serem typu feta na kolację. Kartony do płynnej żywności to uniwersalne opakowania, które umożliwiają praktyczne, wygodne i bezpieczne przechowywanie napojów i żywności. Właśnie to chcieliśmy pokazać w naszym nowym filmie – opowiada Łukasz Sosnowski z Fundacji ProKarton.

Nie zapominamy także o środowisku: kartony do płynnej żywności w ok. 75% składają się z celulozy – surowca w pełni odnawialnego. To materiał naturalny, pozyskiwany z upraw oznaczonych znakiem FSC® lub z innych certyfikowanych źródeł. Przypominamy również o zasadach selektywnego zbierania odpadów – kartony po zużyciu należy wyrzucać do żółtego pojemnika, dzięki czemu poddaje się je recyklingowi. Z odzyskanych włókien wytwarza się m.in. tekturę falistą i ręczniki papierowe.