Fundacja ProKarton patronem drugiej edycji akcji „Śmieci skrzydeł nie mają” – podsumowanie akcji

Wraz z końcem wakacji zakończyła się druga edycja akcji „Śmieci skrzydeł nie mają”, którą wspiera Fundacja ProKarton. W ramach projektu w wybranych górskich schroniskach organizowane są cykliczne warsztaty edukacyjne dla młodszych i starszych turystów dotyczące zasad zachowania na szlaku, przede wszystkim zaś przyswojenia sobie podstawowej zasady, że nasze śmieci zabieramy ze sobą na dół i deponujemy je w przeznaczonych do tego celu pojemnikach. Dotarliśmy z naszą akcją do wielu odbiorców, edukując i zachęcając do ekologicznych wyborów.

Fundacja ProKarton drugi rok z rzędu wsparła działania pod hasłem „Śmieci skrzydeł nie mają”, które zostały zainicjowane przez ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego, a następnie zainspirowały świadomą ekologicznie młodzież z całej Polski. W tym roku odwiedziliśmy schroniska w Tatrach, Bieszczadach, Karkonoszach i na Pogórzu Izerskim. Prowadzone były akcje sprzątania szlaków, warsztaty przyrodnicze oraz zajęcia terenowe. Po każdej wyprawie uczestnicy pozostawiali po sobie nie tylko czystsze szlaki (w tym roku znieśli blisko tonę odpadów!), ale także tabliczki z orłem przednim, które instruują turystów, aby swoje śmieci zabierali ze sobą, a przed wyrzuceniem do pojemników poprawnie je segregowali.

Dzięki zaangażowaniu Fundacji ProKarton w tym roku akcje były zrealizowane w dziewięciu schroniskach, w tym w jednym w czeskich Karkonoszach, zatem akcja wykroczyła już poza granice Polski.