Piktogramy na opakowania

Prawidłowa selektywna zbiórka kartonów po mleku lub sokach do żółtego pojemnika jest podstawą recyklingu i ponownego wykorzystania cennych surowców wtórnych.

Wciąż jednak 49% Polaków nie wie, do jakiego pojemnika należy wyrzucać zużyte kartony po płynnej żywności. Dlatego Fundacja ProKarton przygotowała pakiet piktogramów, które producenci wprowadzający na rynek produkty w kartonach do płynnej żywności mogą wykorzystać na swoich opakowaniach.

Piktogramy w prosty, obrazowy sposób pokazują, gdzie należy wyrzucić zużyty karton. Jest on opakowaniowym odpadem wielomateriałowym. Dlatego prawidłowy będzie żółty pojemnik na tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe. Każdy konsument, który mógłby mieć wątpliwości, już w trakcie korzystania z opakowania pozna zasadę prawidłowej segregacji kartonów po płynnej żywności.

Prawidłowo posegregowane kartony po płynnej żywności są mniej zabrudzone, co umożliwia odzyskanie z nich lepszej jakości surowców wtórnych. Dzięki coraz wydajniejszemu recyklingowi możemy osiągnąć założenia gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), a przestrzegając zasad selektywnej zbiórki, wszyscy jako konsumenci możemy zadbać o czystsze środowisko.

  • Prosta i zwarta forma piktogramu pozwala na przekazanie ważnych treści edukacyjnych, jednocześnie nie zajmując dużo miejsca na opakowaniu.

  • Wykorzystanie naszego piktogramu to pewność, że opakowanie, w które pakujesz swój produkt, zostanie przekazane do selektywnej zbiórki!

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem prasowym
Odyseja Public Relations
Eliza Kucharska
elizakucharska@odysejapr.pl
+48 885 223 022

Aktualności

Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów – Fundacja na konferencji

Szansą na zwiększenie poziomów zbiórki i recyklingu jest system kaucyjny. Kartony po płynnej żywności powinny być do niego włączone, nie ma przeciwko temu żadnych przeciwwskazań technicznych. Jak pokazało badanie Fundacji, pomysł ten ma poparcie społeczne, pozwoli on także na zachowanie konkurencyjności na rynku. – mówił podczas 14. Konferencji „Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów” Łukasz Sosnowski z Fundacji ProKarton.

Czytaj więcej »