Piktogramy na opakowania

Prawidłowa selektywna zbiórka kartonów po mleku lub sokach do żółtego pojemnika jest podstawą recyklingu i ponownego wykorzystania cennych surowców wtórnych.

Wciąż jednak 49% Polaków nie wie, do jakiego pojemnika należy wyrzucać zużyte kartony po płynnej żywności. Dlatego Fundacja ProKarton przygotowała pakiet piktogramów, które producenci wprowadzający na rynek produkty w kartonach do płynnej żywności mogą wykorzystać na swoich opakowaniach.

Piktogramy w prosty, obrazowy sposób pokazują, gdzie należy wyrzucić zużyty karton. Jest on opakowaniowym odpadem wielomateriałowym. Dlatego prawidłowy będzie żółty pojemnik na tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe. Każdy konsument, który mógłby mieć wątpliwości, już w trakcie korzystania z opakowania pozna zasadę prawidłowej segregacji kartonów po płynnej żywności.

Prawidłowo posegregowane kartony po płynnej żywności są mniej zabrudzone, co umożliwia odzyskanie z nich lepszej jakości surowców wtórnych. Dzięki coraz wydajniejszemu recyklingowi możemy osiągnąć założenia gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), a przestrzegając zasad selektywnej zbiórki, wszyscy jako konsumenci możemy zadbać o czystsze środowisko.

  • Prosta i zwarta forma piktogramu pozwala na przekazanie ważnych treści edukacyjnych, jednocześnie nie zajmując dużo miejsca na opakowaniu.

  • Wykorzystanie naszego piktogramu to pewność, że opakowanie, w które pakujesz swój produkt, zostanie przekazane do selektywnej zbiórki!

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem prasowym
Odyseja Public Relations
Eliza Kucharska
elizakucharska@odysejapr.pl
+48 885 223 022

Aktualności