Zalety kartonów

Wybieranie produktów w kartonach do płynnej żywności niesie za sobą wiele korzyści. To bezpieczne, funkcjonalne i przyjazne środowisku opakowanie.

W przeważającej mierze są one wykonane z papieru – surowca w pełni odnawialnego, który pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych upraw leśnych.

ok. 75% papieru

Zapewnia stabilność i wytrzymałość opakowania oraz dostarcza dużą powierzchnię zadruku.

ok. 4% aluminium

Chroni przed światłem, dostępem tlenu i drobnoustrojami.

ok. 21% polietylen

Zapewnia szczelność opakowania i ochronę przed wpływem czynników zewnętrznych.

Uniwersalne

Kartony posiadają różne pojemności oraz kształty, dzięki czemu nadają się pakowania różnych produktów i spełniają oczekiwana wszystkich grup konsumenckich.

Wygodne

Łatwość w użytkowaniu. Większość z nich posiada zamknięcia, łatwo przechowują się na półkach i w lodówce.

Bezpieczne w użyciu

Opakowania kartonowe nie posiadają ostrych krawędzi, nie tłuką się i są łatwe do otwarcia i ponownego zamknięcia.

Odpowiednie dla wymagającej żywności

Idealne dla pakowania pełnowartościowej, niskoprzetworzonej i wrażliwej żywności, takiej jak mleko, napoje mleczne, czy soki 100%. Produkty przechowywane w opakowaniach kartonowych w pełni zachowują swoje wartości odżywcze i smakowe.

Bez konserwantów

Przechowywana w kartonach żywności nie wymaga stosowania konserwantów, zarówno w przypadku produktów pakowanych w technologii aseptycznej (niedopuszczającej do obecności drobnoustrojów), jak i nieaseptycznej.

Hermetyczne

Opakowania kartonowe doskonale chronią zapakowaną w nie płynną żywność. W przypadku opakowań aseptycznych mleko i soki mogą być przechowywane bez konieczności chłodzenia nawet przez kilka miesięcy.

Surowiec odnawialny

Kartony w przeważającej mierze są wykonane z surowca w pełni odnawialnego, który stanowi średnio ok. 75% masy opakowania. Drewno wykorzystywane do produkcji kartonów pochodzi z certyfikowanych i odpowiedzialnie zarządzanych upraw leśnych, co oznacza, że każde ścięte drzewo jest zastępowane nowymi nasadzeniami. Z jednego ściętego drzewa uzyskuje się masę celulozową potrzebną do wyprodukowania aż 12 000 jednolitrowych kartonów.

Recykling

Opakowania kartonowe do płynnej żywności podlegają procesowi recyklingu, w wyniku którego odzyskiwana jest celuloza. W procesie recyklingu powstają z niej nowe produkty, m.in. tektura falista i ręczniki papierowe.

Niska emisja CO2

Niska emisja CO2 w całym cyklu życia kartonu, na którą wpływa wysoka środowiskowa efektywność pozyskiwania surowca i produkcji (w tym zrównoważone gospodarowanie odnawialnymi zasobami leśnymi). Również oszczędność energii w transporcie, dystrybucji oraz magazynowaniu i przechowywaniu produktów w opakowaniach kartonowych ma istotny wpływ na ograniczenie śladu węglowego.

Efektywne w transporcie i dystrybucji

Opakowanie stanowi jedynie ok. 5% wagi całego ładunku (w karton o wadze 28-32 gramów można zapakować 1 litr produktu). Kartony są wygodne do paletyzowania, a ich zwarta forma pozwala na minimalne zużycie przestrzeni transportowej i magazynowej.

Higieniczne

Jednorazowe opakowanie zapewnia maksymalny poziom higieny dla konsumenta.

Branding 360 stopni

Praktycznie cała powierzchnia opakowania kartonowego może być przeznaczona na umieszczenie najważniejszych informacji marketingowych i produktowych.

Zamknięcia

Stosowane w kartonach do płynnej żywności zakrętki umożliwiają ich otworzenie i ponowne zamknięcie. Zapewnia to maksimum wygody i higieny w trakcie korzystania z produktu.

Aktualności