Fundacja Prokarton edukuje podczas Eko-Pokniku 2018

W najbliższy weekend 9-10 września, na Starym Mieście przy Parku Fontann odbędzie się ekologiczny, plenerowy Eko Piknik. Na mieszkańców Warszawy czekać będzie wiele recyklingowych atrakcji: warsztaty kreatywne, stoiska ekspertów, konkursy i wiele innych atrakcji.

Podczas dwóch dni zaplanowane są także spotkania z ekspertami oraz dyskusje panelowe w specjalnie przeznaczonych do tego namiotach. Na zaproszenie miasta na imprezie pojawi się także Fundacja ProKarton, która razem z Panem Kartonem edukować będzie mieszkańców Warszawy w zakresie selektywnej zbiórki i recyklingu kartonów do płynnej żywności.

Z okazji Eko Pikniku Fundacja ProKarton przygotuje stoisko warsztatowo – edukacyjne, gdzie można będzie sprawdzić jak wygląda proces czerpania papieru z kartoników po mleku i sokach i z bliska przyjrzeć się przedmiotom powstającym w procesie recyklingu – Fundacja przygotuje dla mieszkańców Warszawy specjalne fundacyjne ulotki drukowane na papierze czerpanym.

Na stoisku Fundacji odwiedzający będą mogli porozmawiać z naszym ekspertem na temat głównych priorytetów komunikacyjnych Fundacji. O działalność Fundacji opowiemy także w namiocie ekspertów w niedzielę 10 września, o godzinie 14.00. Będziemy wyjaśniać mieszkańcom, że opakowania kartonowe po mleku i sokach powinny być segregowane
u źródła i podlegać selektywnej  zbiórce, oraz że nie powinny trafiać na składowiska odpadów, ponieważ są źródłem cennych surowców wtórnych, które można ponownie wykorzystać.
Przy okazji rozmów wszyscy chętni otrzymają drobne, recyklingowe upominki: długopisy Eco-line pochodzące z recyklingu frakcji PolyAl, przypinki z wizerunkiem Pana Kartona
i hasłem:  „Po wypiciu napoju zawsze wrzucam kartonik do żółtego pojemnika”.

Na pikniku nie zabraknie także Pana Kartona, który przechadzając się wśród uczestników, będzie rozdawał soczki z naklejkami przypominającymi o tym, że opakowania kartonowe do płynnej żywności powinny trafiać właśnie do żółtego pojemnika!