Publikacje

Fundacja ProKarton prowadzi aktywny dialog z mediami, przygotowując materiały eksperckie i informacje nt. swojej działalności. Poniżej wybrane publikacje z prasy oraz portali internetowych.

Rozszerzona odpowiedzialność producenta zmieni recykling

W artykule na portalu Rzeczpospolita.pl możemy przeczytać komentarz prezesa Fundacji ProKarton odnośnie wprowadzenia Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta (ROP).

Fundacja ProKarton dołącza do Polish Circular Hotspot

Portal portalkomunalny.pl informuje o tym, że Fundacja ProKarton została członkiem Polish Circular Hotspot – platformy współpracy, której celem jest promowanie i budowanie w Polsce gospodarki o obiegu zamkniętym.

Łukasz Sosnowski: segregacja odpadów w domu to podstawa [WIDEO]

Redaktor Dominik Szymański z portalkomunalny.pl przy okazji Dnia Ziemi rozmawia z prezesem Fundacji ProKarton o gospodarce obiegu zamkniętego (GOZ), zaletach kartonów do płynnej żywności i certyfikacji FSC®.

Zmiana na stanowisku prezesa Fundacji ProKarton

Portalspozywczy.pl informuje, że od 2 marca 2020 r. funkcję prezesa Fundacji ProKarton objął Łukasz Sosnowski, ekspert w obszarze GOZ - gospodarki o obiegu zamkniętym.

Zmiana na stanowisku prezesa Fundacji ProKarton

O zmianie na stanowisku prezesa Fundacji ProKarton informuje portal hurtidetal.pl.

Kartonowe opakowania do płynnej żywności mogą być w pełni ekologiczne [EKSPERT]

Na portalu wiadomoscihandlowe.pl ukazał się wywiad z Łukaszem Sosnowskim, w którym Prezes Fundacji mówi o certyfikacji upraw leśnych (z których pozyskiwany jest surowiec drzewny do produkcji kartonów do płynnej żywności), prawidłowej segregacji odpadów i korzyściach z recyklingu.

22 kwietnia to Dzień Ziemi

22 kwietnia, czyli Dzień Ziemi, był okazją do rozmowy i przypomnienia, że codzienne wybory Polaków wpływają mają niebagatelny wpływ na środowisko naturalne. Z publikacji, która ukazała się na portalspozywczy.pl można dowiedzieć się, co możemy zrobić dla dobra planety oraz czego powinniśmy w tym zakresie oczekiwać od instytucji publicznych i podmiotów prywatnych.

Fundacja ProKarton na Dzień Ziemi 2020

W artykule możemy przeczytać o działaniach, która Fundacja ProKarton zrealizowała z okazji międzynarodowego Dnia Ziemi.

RIPOK-i: Rośnie segregacja kartonów po mleku i sokach

Portalkomunalny.pl opublikował wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Fundacji ProKarton, które przedstawia obecne możliwości technologiczne i ekonomiczne wysortowywania kartoników po żywności płynnej.

Kartony DPŻ: RIPOK-i intensyfikują działania, ale selektywna zbiórka nie nadąża

W artykule możemy przeczytać o badaniu przeprowadzonym na zlecenie Fundacji, które pokazało, o ile wyższy jest odsetek wybierania kartonów selektywnie zebranych w gospodarstwach domowych (tzn. zdeponowanych do odpowiedniego, żółtego pojemnika) od tych ze strumienia zmieszanego, a także które Regionalne Instalacje wybierają najwięcej tego rodzaju odpadu.

Śmieci skrzydeł nie mają

Sozosfera.pl opublikowała artykuł o akcji ekologicznej „Śmieci skrzydeł nie mają”, której partnerem była Fundacja ProKarton. Akcja swoim zasięgiem objęła Karkonosze, Beskidy, Tatry i Bieszczady, gdzie wolontariusze przypominali o obowiązku sprzątania po sobie na górskim szlaku.

Koalicja 5 frakcji ma już rok!

Na stronie Hurtidetal.pl, w artykule możemy przeczytać o Koalicji 5 frakcji, która działa na rzecz wsparcia selektywnej zbiórki odpadów poprzez system eko-oznakowań. Fundacja ProKarton jest jednym z członków Koalicji.

Jak nam idzie segregacja odpadów?

Portal e-gospodarka.pl opublikował artykuł prezentujący badanie, które firma Kantar TNS przeprowadziła na zlecenie Fundacji ProKarton. W badaniu zapytano Polaków, czy i jak segregują na co dzień odpady, w tym kartony po płynnej żywności.

Cykling-recykling, czyli wyprawa z prądem Wisły

W artykule na portalkomunalny.pl możemy przeczytać o akcji edukacyjnej „Cykling recykling”, która miała miejsce w 12 miastach leżących nad Wisłą. Podczas eventów zachęcano Polaków do nieśmiecenia oraz przykładania większej wagi do poprawnej selektywnej zbiórki odpadów do pojemników w odpowiednich kolorach. Jednym z partnerów akcji była Fundacja ProKarton.

Do jakiego pojemnika wyrzucić karton po mleku lub soku? Duża część Polaków ma z tym kłopot

Portal tvn24.pl opublikował artykuł, w którym możemy przeczytać o wynikach badania przeprowadzonego przez Kantar TNS na zlecenie Fundacji ProKarton.

Aktualności

Fundacja ProKarton dołącza do obchodów Dnia Ziemi 2021

22 kwietnia świętujemy Światowy Dzień Ziemi, którego tegorocznym hasłem przewodnim jest „Restore our Earth” czyli wezwanie, abyśmy „Przywrócili naszą Ziemię”. Wszyscy mamy świadomość coraz bardziej palącego wyzwania kryzysu klimatycznego oraz degradacji środowiska naturalnego, . W jaki sposób możemy przyczynić się do przywracania naszej Ziemi? Poprzez dokonywanie codziennie świadomych wyborów, które zmniejszać będą negatywny wpływ na środowisko i klimat.

Czytaj więcej »