Fundacja edukuje w blogosferze

Z początkiem kalendarzowego lata Fundacja ProKarton połączyła siły z blogiem kulinarnym Chilli czosnek i oliwa, czego efektem są dwa wpisy zachęcające do wykorzystywania produktów zapakowanych w kartony do płynnej żywności oraz ich selektywnej zbiórki.

W pierwszym wpisie, wspólnie z blogerką Zuzanną Ploch, proponujemy jednodniowy jadłospis, w drugim natomiast zestaw przepisów na śniadania. Wszystkie kulinarne propozycje zawierają świeże owoce i warzywa oraz produkty zapakowane w kartony do płynnej żywności.

Dlaczego warto wybierać produkty w kartonach do płynnej żywności? Ten rodzaj nowoczesnych opakowań pozwala w pełni zachować wartości odżywcze oraz smakowe zapakowanych w nie produktów, a jednocześnie uniknąć stosowania konserwantów. Ich prostopadłościenny kształt gwarantuje efektywne wykorzystanie powierzchni magazynowej oraz transportowej, zmniejszając jednocześnie ilość wykorzystanej w tym celu energii.

Pamiętajmy, aby kartony do płynnej żywności zawsze dokładnie opróżnić, a następnie zgnieść. Następnie powinniśmy je wyrzucić do żółtego pojemnika, co sprawi, że odzyskanych zostanie więcej cennych surowców.

Zachęcamy wypróbowania przepisów:
https://www.chilliczosnekioliwa.pl/2020/06/jedniodniowy-jadlospis-lato-5-posilkow.html
https://www.chilliczosnekioliwa.pl/2020/06/5-pomyslow-na-letnie-sniadania-z-owocami.html