Fundacja ProKarton edukuje na TikToku
Wspólnie z Olą, prowadzącą kanał Ekoalternatywa, przygotowaliśmy wideo, w którym edukujemy na TikToku na temat prawidłowej selektywnej zbiórki kartonów po mleku, sokach i napojach roślinnych.
Wspólnie z Olą, prowadzącą kanał Ekoalternatywa, przygotowaliśmy wideo, w którym edukujemy na TikToku na temat prawidłowej selektywnej zbiórki kartonów po mleku, sokach i napojach roślinnych.
Z początkiem lipca 2024 roku wejdą w życie nowe przepisy dotyczące przytwierdzonych zakrętek.
7 marca 2024, w papierni Stora Enso w Ostrołęce, została oficjalnie otwarta największa instalacja do przetwarzania kartonów do płynnej żywności w Europie Środkowo-Wschodniej.
Podczas debaty „Budujemy system kaucyjny – jak biznes odpowiada na nowe wyzwania” dziennika Rzeczpospolita rozmawialiśmy o wyzwaniach, jakie stwarza wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce.
Fundacja ProKarton wzięła udział w debacie zorganizowanej przez redakcję Abrys oraz Krajową Izbę Gospodarczą, której gościem specjalnym była Anita Sowińska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.
Fundacja ProKarton była partnerem generalnym 15. Konferencji „Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów”.
Już we wtorek 30.01. rozpocznie się 15. Konferencja „Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów”. Fundacja ProKarton jest partnerem generalnym wydarzenia.
Wyniki tegorocznego badania zrealizowanego przez SW Research dla Fundacji ProKarton pokazują, że Polacy chcą szerokiego zakresu systemu kaucyjnego, tzn. obejmującego wszystkie typy opakowań do płynnej żywności, w tym także kartony do płynnej żywności.
Zaangażowanie Polaków na rzecz środowiska rośnie – wynika z badania, przeprowadzonego we wrześniu tego roku przez firmę badawczą SW Research, na zlecenie Fundacji ProKarton.
Lasy są naturalnym bogactwem naszej planety, z którego korzystamy pozyskując cenny dla gospodarki surowiec drzewny. Jednak rola lasów jest dużo większa: oczyszczają wodę, zapobiegają erozji gleb, są domem dla wielu
5 września br. wystartowała nowa odsłona kampanii promującej kartony do płynnej żywności, przygotowana przez Fundację ProKarton w ramach platformy „Karton, naturalnie!”. Osią tegorocznej kampanii jest animowany film, przedstawiający różnorodne produkty
Podczas debaty „Kaucja w Sejmie – i co dalej? Zbudujmy razem system kaucyjny”, Łukasz Sosnowski z Fundacji ProKarton mówił o konieczności włączenia kartonów po napojach do systemu kaucyjnego.
Z roku na rok wyzwania środowiskowe stają się coraz większe. Okazje taka jak dziś – Dzień Środowiska – mobilizują, aby zastanowić się, jak najskuteczniej działać na rzecz planety.
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło przewodnie jest kontynuacją zeszłorocznej myśli: „Zainwestuj w naszą planetę”. Nie ma lepszej okazji, aby zastanowić się, co każdy z nas może zrobić dla Przyrody.
Szansą na zwiększenie poziomów zbiórki i recyklingu jest system kaucyjny. Kartony po płynnej żywności powinny być do niego włączone, nie ma przeciwko temu żadnych przeciwwskazań technicznych. Jak pokazało badanie Fundacji, pomysł ten ma poparcie społeczne, pozwoli on także na zachowanie konkurencyjności na rynku. – mówił podczas 14. Konferencji „Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów” Łukasz Sosnowski z Fundacji ProKarton.
Kartony do mleka i soków to zrównoważone opakowania, które zapewniają doskonałą ochronę zapakowanych w nie produktów. W materiale opublikowanym na portalu Interia szerzej opowiadamy o ich właściwościach, selektywnej zbiórce i recyklingu.
18 i 19 października w Poznaniu odbył się kongres Envicon – najważniejsze w Polsce wydarzenie o tematyce ochrony środowiska. Fundacja ProKarton była jednym z partnerów kongresu, a Łukasz Sosnowski, prezes Fundacji ProKarton, wskazał, w którą stronę powinny podążać regulacje dotyczące gospodarki odpadami w Polsce.
Według badania zrealizowanego przez Kantar Public na zlecenie Fundacji ProKarton, aż 67% Polek i Polaków chce wprowadzenia systemu kaucyjnego, a 58% opowiada się za jego szerokim zakresem, obejmującym także kartony do płynnej żywności. Prawie połowa z nas (48%) wprost popiera objęcie kartonów po mleku i sokach kaucją.
Zrealizowane we wrześniu 2022 r. cykliczne badanie społeczne pokazało rosnące zaangażowanie Polaków w ochronę środowiska – już 79% segreguje odpady opakowaniowe.
Zrównoważone wykorzystywanie surowców i recykling to jedne z najważniejszych działań, które możemy wykonać dla ochrony środowiska. Tegoroczny Tydzień Lasów FSC® podkreśla znaczenie lasów dla planety i człowieka oraz promuje wybieranie